|
Күні: 11.11.2016 Сынып: 2 |
Қатысқандар саны: 16 Қатыспағандар саны: |
|
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Өсімдіктердің «Қызыл кітабы» |
|
|||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
«Қызыл кітап» туралы ақпаратты біледі. «Қызыл кітапқа» енген өсімдіктерді атау ,сипаттау. Өсімдіктерді қорғау ережелерін құру.
|
|
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлығы : «Қызыл кітап» жайлы және Қазақстанда жойылып кету қаупі төніп тұрған өсімдіктерді біледі,таниды. Көбі: «Қызыл кітаптағы » өсімдіктерді атай алады, сипаттай алады. Кейбірі: Өсімдіктерді қорғау ережелерін құрастыра алады. |
|
|||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушылар бойында табиғатқа деген сүйіспеншіліктерін арттыру арқылы табиғатты қорғауға тәрбиелеу. |
|
|||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Әдебиеттік оқу |
|
|||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Бейнежазба |
|
|||||||||||||||||||||
|
Тілдік құзыреттілік |
«Қызыл кітап» , «Красная книга», «Red book» «Өсімдік», «Растение», «Plant»
|
|
|||||||||||||||||||||
|
|
|
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут
5 минут |
Ертеңгілік шеңбері. Амандасу Шеңбер құрып,таратылған суреттердің бастапқы әрпінен басталатын жақсы қасиеттер айту. Сен – талаптысың(терек),сен- инабаттысың (итмұрын)т.б. Таратылған суреттер мазмұнына қарай топқа бөліну: ағаштар,шөптер,бұталар,бөлме өсімдіктері. Ширату жаттығу «Сұрақтар шеңбері» әдісі - Өсімдік тіршілігі үшін не қажет? - Өсімдік қажетті жағдайларды қайдан алады? Үш тілде атайық. «Өсімдік», «Растение», «Plant» «БББ кестесі» әдісі - «Қызыл кітап» жайлы не білесіңдер? «Қызыл кітап» , «Красная книга», «Red book» «Шырша», «Ель», «Spruce» |
СуреттерКесте,стикер |
|
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 5 мин 15 минут
1 минут
6 минут
3 минут
3 минут
|
Бейнежазба «ҚР «Қызыл кітапқа» енген өсімдіктер» Мәтінмен жұмыс «Әткіншек» әдісі Тақырыпты бөлімдер бойынша оқу,сипаттау. Постер құру 1-топ: дермене өсімдігі 2-топ : шырша ағашы 3-топ: таусағыз 4-топ:Грейг қызғалдағы Сергіту сәті. Күннің шыққаны жақсы ма? (күнді бейнелейді)
Тапсырмалар 1-топ: Өсімдіктерді қорғау ережелерін құрастыру. 2-топ: Сурет бойынша әңгіме құрау. 3-топ: Өлеңді оқып,ойыңды дәлелде. 4-топ: Табиғатты қорғау белгілеріне қарап ойыңды әңгімеле. Өрмекші әдісі Өсімдіктердің адам үшін зор маңызы жайында пікірлері Кері байланыс «БББ кестесі»
|
БейнежазбаОқулықПостерМаркерКесте,стикер |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 2 минут
|
Үй тапсырмасы. Ата-анамен аймағымызда жойылып бара жатқан өсімдіктер барын білу. Синквейн құру Бағалау парағы
|
|
|||||||||||||||||||||
|
|
Дискриптор - «Қызыл кітап» жайлы және Қазақстанда жойылып кету қаупі төніп тұрған өсімдіктерді біледі. - «Қызыл кітаптағы » өсімдіктерді атайды, - «Қызыл кітаптағы » өсімдіктерді сипаттайды. - Өсімдіктерді қорғау ережелерін құрастырады.
|
|
|||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|||||||||||||||||||||
Жаңалықты мекеменің сайтында қарау